1408

'Sinema' forumunda gd tarafından 24 Oca 2009 tarihinde açılan konu

 1. gd

  gd Guest

  [​IMG]

  Yapım : 2007, ABD
  Tür : Gerilim / Gizem / Korku
  Yönetmen : Mikael Håfström
  Senaryo : Stephen King (Kitap), Matt Greenberg
  Oyuncular : Samuel L. Jackson, John Cusack, Mary McCormack, Tony Shalhoub, Kim Thomson, Johann Urb, Drew Powell, Paul Birchard, Andrew Lee Potts, Eric Meyers, Margot Leicester, Walter Lewis, David Nicholson, Holly Hayes, Alexandra Silber, Emily Harvey, William Armstrong
  Yapımcı : Kelly Dennis, Harvey Weinstein, Bob Weinstein
  Görüntü Yönetmeni : Benoît Delhomme
  Müzik : Gabriel Yared
  Dağıtım : Warner Bros
  Süre : 1 saat, 34 dk.
  Gösterim Tarihi : 28 Eylül 2007

  Mike Enslin buranın ve şimdinin dışında hiçbir gerçeklik olmadığını ispatlamaya çalışan bir adam. Başka bir hayat yok.... Tanrı yok... İkinci şanslar yok... Yoksa var mı?
  Korku ustası Stephen King’in tüyler ürpertici kısa filminden uyarlanmıştır.
  Ünlü korku romanı yazarı Mike Enslin (John Cusack) sadece kendi gözleriyle gördüğü şeylere inanır. Uyduruk perili evler ve mezarlıklarda geçen doğan üstü olayları kötüleyen bir dizi çok satan kitap yazdıktan sonra Enslin’in hayaletlerden uzak ve yalnız geceleri, yeni projesi için gittiği kötülüğüyle ün salmış Dolphin Otel’in 1408 numaralı odasında kalmaya başladığında değişmeye başlar.
  Otel müdürünün (Samuel L. Jackson) uyarılarına karşı koyan yazar, perili olduğu söylenen bu odada yıllardan beri kalan ilk kişidir. Yeni bir liste başı kitabın eli kulağındadır, ama birçok diğer Stephen King kahramanı gibi, öncelikle yaşayabilmek için şeytanlarıyla yüzleşmelidir.
   
 2. gd

  gd Guest

  Ynt: 1408

  Stephen King'in romanından uyarlanmış. Baştan sona gerilim dolu bir film...
   
 3. Marcos

  Marcos New Member

  Ynt: 1408

  İlk çıktığı zaman izLemiştim. 1-2 sahne hariç ben korku namına bişey görememiştim . Herkes bu fiLmden acayip bi şekiLde bahsediyor.Çok korkunçmuş,acayip geriLimmiş, müthişmiş.. .Herkesin bu film hakkında abartı olumlu şeyLer bahsetmesinden doLayı kendimden şüphe ettim.Bir daha izLeyeceğim müsait zamanda..
   

Bu Sayfayı Paylaş