2009 KPSS!!!!

'KPSS' forumunda eylül tarafından 26 Ara 2008 tarihinde açılan konu

1. eylül

eylül New Member

Arkadaşlar,2009 kpss ye hazırlananlar,
    Bu başlık altında toplanalım ne dersiniz?
    Buradan kpss ile ilgili bir durum olursa bilgi paylaşımında bulunalım.
    Çalışmalrımız hakkında konuşalım,paylaşalım.
    Birbirimize destek olalım.
    Ben varım diyenler parmak kaldırsın bakiyim:)
    Bekliyorum herkesi

2. birzamanlar

birzamanlar New Member

Ynt: 2009 KPSS!!!!

ben çalışmaya çalışıyorum.tarih çalışıyorum açıkcası coğrafya daha kolay anlaşılıyor tarihi ezberleyip unutuyorum defalarca ne yapcam ben sürekli tekrar mı?

3. neri

neri New Member

ben bu sene kpss girmeye karar verdim fakat sınav hakkında pek bir bilgim yok..ayrıca hangi kaynaklardan yararlanabilecegimide bilmiyorum...yardımcı olurdanız sevinirm

4. kelamer

kelamer New Member

saolun varol

5. LTAC

LTAC New Member

tek yıllarda öğretmenlik ve kpss-a sınavı yapılıyor ,bu sınav müfettiş, uzman, denetmen ve kontrolör yardımcılığı ile kaymakam adaylığı kadroları için yapılıyor. bunun dışında kalan tüm kadrolara KPSS-B ile alım yapılıyor.
    kaynak olarak ta yargı yayınları kpss hazırlık bana göre güzel.

6. dolunay5656

dolunay5656 New Member

Kamu için seçtiği öğretmeni seçtiği yere yerleştirme sınavı

7. Marcos

Marcos New Member

Valla ben de çaLışmaya başLadım. Coğrafya zaten koLay. Tarih'e baktım çoğu şey akLımda.ZorLayacak yer vatandaşLık ve tarih gibi gözükse de beni asıl düşündüren Eğitim biLimLeridir..Geçen seneki sorular gibi geleceğini düşündükçe midem buLanıyor, çaLışma hevesim gidiyor, ( Hoş, ne heves kaLdı ya..) yine başarısız oLacakmış korkusu moraLimi bozuyor. Bu sene ne yapıp edip kazanmam gerekiyor :( Gecen seneki sorulardan dolayı yeni bir kitap seti alacağım. Eğitim BilimLeri için önerebileceğiniz bi yayın var mı?

8. _ebruli_

_ebruli_ New Member

Merhabalar,
    Ben de 2009 KPSS'ye gireceklerdenim. Çalışmalarımı dersane ile birlikte yürütmeye çalışıyorum. Oldukça fazla konu eksiğim var. İnşaAllah çalışıp bu eksiklerimi kapatırım. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Oldukça sıkıcı ve zor bir süreç içerisindeyiz.

Bazı arkadaşlar kaynak önerisi isteminde bulunmuşlar. O arkadaşlara Yargı'nın konu anlatımlı Eğitim Bilimleri setini ve Soru Bankasını tavsiye edebilirim. ( İncelediğim Eğitim Bilimleri kitapları içerinde en çok beğendiğim kitap Yargı Yayınlarınınkiydi. ) Onun dışında Pegem Yayınlarının kitaplarından çalışabilirsiniz. ( Bu yayınevini de dersane hocalarım tavsiye etmişti.) Şimdilik bu kadar. Farklı kaynakları çözdükçe ve beğendikçe sizlerle burda paylaşırım. Tabii sizlerde benle. Herkese iyi çalışmalar...

9. eylül

eylül New Member

hepimize kolay gelsin..
    kaynak olarak eğitim bilimlerinde yargıdan şaşmayın derim.
    ama eğer hiç temeliniz yoksa ihtiyaçtan başlayıp temel oluşturun, üstüne yargıya çalışabilirsiniz.
    pegem a yıda çok öneriyorar ama ben hiç çalışmadım bilemiyorum nasıl bir yayın.
    bu arada ben artık foruma daha çok girmeye başlayacağım.
    aktif olarak katılacağım.
    interaktif olarak birbirimizle bilgi paylaşımında bulunalım.ne dersiniz?

10. musti-tes

musti-tes New Member

Allah kolaylık versin hepinize hocam

11. eylül

eylül New Member

sağolun..

12. eylül

eylül New Member

türkiye geneli denemelere girenler var mı sonuçlarınız nasıl?
    ben en son yargının tgs sinden 83 aldım.daha eksiklerim var.ölçme;anayasa,tarih ve matematik bitmedi henüz.sizlerin durumu nedir denemelerde.

bu arada bir bilgi paylaşımında bulunayım güncel bölümünden;

kyoto protokolünü imzaladık 5 şubat 2009da önemli bir bilgi aklımızda bulunsun.

sizlerdende katılımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.oturmaya mı geldik?:)

13. yalinc

yalinc New Member

merhaba ben inci burayı ilk defa görüyorum daha çok girmem gerekiyormuş anladım. bende bu sene kpss ye gireceğim okulöncesi 4, sınıf öğrencisiyim aynı zamanda. ales konusunda bilgisi olan arkadaşlardan bilgi alabilir miyim. bir de ben ihtiyaçla hazırlanıyorum . çok güzel anlaşılır ve net tavsiye ederim

14. yalinc

yalinc New Member

pardon eylül arkadaşım branşınız ne

15. Turkce4

Turkce4 New Member

Voleybolda, 2009 Erkekler Avrupa Şampiyonası finalleri Türkiye'de yapılacaktır.

16. LTAC

LTAC New Member

genel yetenek genel kültürden 98 ve üstü puan alanların nasıl çalıştıklarını merak ediyorum.

17. mat meltem

mat meltem New Member

merhaba ben de ilköğretim matematik öğretmeniyim 2006 mezunuyum gecen sene 78 aldım bu siteyi yeni keşfettim dersane de çalışıyorum engin bilgilerinizden yararlanmak isterim

18. eylül

eylül New Member

inci ve mat meltem arkadaşlar hoşgeldiniz:)
    inci benim branşım Türkçe Öğr. .
    ltac hocam siz de mi kpss ye çalışıyorsunuz?

tarih bilgisi yazayım bi tane aklıma gelen ;birinci inönü savaşından sonra olan olaylarI milat olarak kodlayabiliriz.; MİLAT(MOSKOVA ANT.,İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ,LONDRA KONFERANSI,AFGANİSTAN İLE DOSTLUK ANT.,TEŞKİLATI ESASİYENİN KABULÜ)

başlığı güncel tutalım arkadaşlar.aklınıza takılan soruları,bilgileri,güncel olayları paylaşım.

19. LTAC

LTAC New Member

yok hocam ben kpss çalışmıyorum atlattım o günleri :)

20. eylül

eylül New Member

darısı başıma:)

Bu Sayfayı Paylaş