Bir öğrencinin başarılı olması için..

'Eğitim Yazıları' forumunda mozz tarafından 19 Kas 2007 tarihinde açılan konu

1. mozz

mozz New Member

Sizce bir öğrencinin bir derste başarılı olabilmesi için ilk kural/ilke/yapılması gereken vs nedir?

İkinci ve üçüncü nedenleri de sıralayabilirsiniz?

2. nükleerfizikçi

nükleerfizikçi New Member

Ynt: Bir öğrencinin başarılı olması için..

İstek duyması, motive olması ve doğru çalışma yöntemlerini bilmesi.

3. dereli_ataturk

dereli_ataturk New Member

Güleryüzlü olmak şarttır kanaatimce .Çocugu motive etme açısından yararlı oluyor ama tatlı-sert tutumu elden bırakmamak şartıyla tabii ..Bu yolla motivasyonu sağladıktan sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir.Yöntem olarak da sınıflar genelde karma olduğu için yöntem ve tekniğimiz de öğrenci özleliklerine ve konuya göre çeşitlilik göstermekte...

4. canan demir

canan demir New Member

Dereli atatürk hocam harika bir noktaya değinmiş.Okullarımızda malesef bir çok öğretmenin yaptığı bir yanlış var her konu için aynı stratejiyi(ki genelde sunuş!!!) kullanmak.Ancak bizler öğrencilerimizin bir birey olarak belki de tek ortak özelliklerinin, BENZERSİZ OLMALARI olduğunu bilmeli ve eğitim öğretim ormamımızı buna göre hazırlamalıyız.Çünkü eşit olmayan insanlara eşit davranmaktan daha büyük haksızlık olamaz!öğretmenlik zor ve sabır isteyen meslek denilir hep!
    Yeni nesil boşuna bizlerin eseri olmuyor öyle değimi ;)

5. dereli_ataturk

dereli_ataturk New Member

valla canancım agzına yüreğine sağlıkkk.Senin adına pek sevindim bu arada ben de senden farklı değilim.Gecenin birkaçı oldu.yogunluktan işlerimi savsaklaya savsaklaya bu hallere düştüm :p

6. asmysf

asmysf New Member

İlk kural öğretmenin başarılı biri olması

Bu Sayfayı Paylaş