GÜNÜN TÜRKÜSÜ !

'Ses-Müzik-Video' forumunda nükleerfizikçi tarafından 2 Mar 2008 tarihinde açılan konu

1. büşra_5557

büşra_5557 New Member

Ynt: GÜNÜN TÜRKÜSÜ !

[yt=425,350]v/OKAOTzzb6nk[/yt]
    Erkan OĞUR_Zeynep

2. büşra_5557

büşra_5557 New Member

[yt=425,350]v/LM3gYTEq2xY[/yt]
    Şükriye TUTKUN-uyan sunam

3. gulsen

gulsen New Member

Valla 4 yıldır çalıyorum bir kısa sap ama bu güne kadar hiç merak edip saymadım kaç perdesi var diye:)))

4. gulsen

gulsen New Member

İlk istek parçamı söylüyorum.
    HERHANGİ BİR SEMAH PARÇA:))))))) başkası olmaz.

5. büşra_5557

büşra_5557 New Member

[yt=425,350]v/N5V3eVaFkMw[/yt]

6. gulsen

gulsen New Member

Benim istek parçası ne oldu, yoksa Selda bacının söylediği mi?

7. nükleerfizikçi

nükleerfizikçi New Member

Bu bölüme katkıda bulunmak isteyen arkdaşlardan küçük bir dileğim var...bu bölümü özellikle Anadolunun kültürüne has olan türkülere ayırmak daha hoş olacak.....açma amacım da buydu...

Türkü formunda bestelenmiş veya herhangi bir görüşe ait ifadeler içeren şarkıları veya eserleri değil de Anadoluya ait türküleri eklersek çok daha iyi bir hizmette bulunacağımıza inanıyorum....şimdiden teşekkürler

fizikçi

8. büşra_5557

büşra_5557 New Member

evet hocam turna semahı ama napalım bu da yasakmış bi daha eklemeyelim:)

9. nükleerfizikçi

Büşracım senin yazılan gerekçeleri yasak olarak algılaman doğru değil...mümkün olduğunca Türk Halk müziği ekleyecğeimiz bir bölüme katkıda bulunmak öz kültürümüzü ve sanatımızı anlamak açısından daha hoş olacak kanaatindeyim....

10. büşra_5557

büşra_5557 New Member

İyi de hocam ben bunda ne gibi bir sakınca olduğunu anlayamıyorum yinede uyarıyı dikkate alıcam her zaman saygı duyarım bilirsiniz tekrarı olmaz...

11. nükleerfizikçi

Güzel kardeşim, sana mesaj yoluyla da gerekçeyi belirttim ve orada da yazdığın cevapta bunu anladığını söylemiştin....bu bölümü TÜRK HALK MÜZİĞİNE ayıralım lütfen...binlerce köklü eser varken ve bunları öğrenip dinlemek varken sırf bağlama eklediği için türkü gibi algılanan bestelere yer ayırmak gereksiz...zaten bu tür şarkıları veren binlerce site var....bizim bir farkımız olsun....yoksa senin severek dinlediklerini bende dinledim dinliyorum....kaldı ki iş protest tarzı şarkılara da vardı mı bu işin önünü alamayız...ortak paydamız hangi görüşte olursak olalım önce ANADOLU türküleridir...

anlayışın için teşekkürler...

12. büşra_5557

büşra_5557 New Member

halada anladığımı söylüyorum hocam ama çok dar alana sıkıştırmıyormuyuz herşeyi evet o türküleri yayınlayan çok site olabilir ama o siteler diğerlerini de yayınlıyor bence önü alınmayacak türküler değil bunlar yinede dikkatli olacağıma emin olabilirsiniz

13. nükleerfizikçi

Türk halk müziği o kadar geniş ki dar alan olması imkansız...yörelerimize göre bakıldığında bile binlerce eser var.... vereceğin katkıdan eminim zaten :)

14. gulsen

gulsen New Member

Türküyü sadece dinleyen değil, beste ve güfte yapan birisi ve bağlama dersi alan naçizane birisi olarak bu söylediklerinizi kabul etmiyorum. Semah ANADOLU kültürünün özüdür, siyasetle miyasetle ne alakası var.

15. nükleerfizikçi

Sizin isteğiniz olan semahdan bahsetmedim hocam.....böyle bir cümle kurmadım.....sözlerimin yoruma fırsat vermeyecek kadar açık olduğunu düşünüyorum....

16. nükleerfizikçi

Bedia Akartürk- Orhan Hakalmaz

NİYE ÇATTIN KAŞLARINI

[youtube=425,350]ojixmzxELWM&feature=related[/youtube]

17. büşra_5557

büşra_5557 New Member

hocam özelde konuştuğumuz parça konusunda gerçekten haklıydınız ama bu semah için böyle değil bence tam aksine semah tam da Anadolu'nun bağrından kopmuştur bu yüzden ekledim buraya yoksa özelde konuşmamıza rağmen bunu eklememde bir kasıt yok biliyosunuz size saygım sonsuz sevgilerimle sıradaki parça size...

18. büşra_5557

büşra_5557 New Member

[yt=425,350]v/xN_EKrLSEIM[/yt]
    Arif sağ güzel seni çok özledim..

19. büşra_5557

büşra_5557 New Member

[yt=425,350]v/4PgMd9oxJX8[/yt]
    Oğuz AKSAÇ_Düz dara
    BU KADAR GÜZEL BİR SES OLABİLİR Mİ YÜREĞİNE SAĞLIK OĞUZ AKSAÇ...

20. nükleerfizikçi

Teşekkürler Büşracım...fakat bu semah muhabbeti nereden çıktı anlamadım....ben buna dair bir şey yazmadım....ayrıca sonsuz saygı için teşekkür etmekle beraber bu tür mesajlar sanırım yaşlı hocalara daha uygun :)
    bendeniz henüz gencim :)

Bu Sayfayı Paylaş