İngilizce Sertifikası Almak

'Dil Sınavları' forumunda okko tarafından 6 Eyl 2007 tarihinde açılan konu

1. okko

okko New Member

Merhaba arkadaşlar. 2 haftadır ingilizce kursuna gidiyorum. Kurs bittikten sonra milli eğitimin sertifika sınavına girecem.Şuan sınıf öğretmenliği okuyorum. Sertifika alırsam, bana ilerde ne gibi faydası olur.Özellikle ingilizce öğretmenlerinden bu konuda yardım bekliyorum.Bilgilendirirseniz sevinirim.

2. arsima61

arsima61 New Member

Ynt: İngilizce Sertifikası Almak

Hocam MEB'in ingilizce sertifikasını alırsanız, atandığınız okulda ingilizce boşluğu olduğu takdirde o derslere de siz giriyorsunuz, dolayısıyla ücretiniz de artıyor. Ayrıca eğer atanamazsanız ve ücretli öğretmenliğe başvurmayı düşünürseniz, sadece sınıf öğretmenliğinden değil, ingilizceden de başvurabilirsiniz. Hangisinde açık olursa o alanda öğretmenlik yaparsınız... Çoğu sınıfçı arkadaşım şimdi o sertifikayla ingilizce öğretmenliği yapıyor. Çünkü okullarda daima ingilizce açığı oluyor. Üstelik kursa gittiğiniz takdirde mutlaka o sınavı geçersiniz. Basit bir sınav çünkü. Başarılar size...

3. okko

okko New Member

Teşekkür ederim hocam elinize sağlık.

4. börtüböcek

börtüböcek New Member

Çoğu yeterli ingilizceye sahip olmayan sertifikalı öğretmenler yüzünden oluşan bozuklukları, yanlışlıkları düzeltmeye çalışmak da -bakın dikkatinizi çekerim düzeltmeye çalışmak diyorum, düzeltmek demiyorum, çünkü gerçekten çok zordur düzeltilmesi,- biz ingilizcecilere kalıyor. Bu konuda kesinlikle sizi suçlamıyorum. Sistem çarpık... :(

5. arsima61

arsima61 New Member

Tabiki öyle, veterinerler sınıf öğretmeni oluyor, sınıf öğretmenleri ingilizce öğretmenliği yapıyor, boşta kalanlar beden eğitimi dersine giriyor. Sonra da bir sürü öğretmen atanamayıp hala açıkta kalıyor. İlginç bir düzen... Kimsenin kimseyi düşünmediği böyle bir düzende, herkes kendi ekmeğinin peşine düşüyor. Kızamıyorum, çünkü kimin hangi şartlarda yaşadığını bilmiyorum ???

6. burcinturan

burcinturan New Member

hocam merhaba ben forumda yeniyim ve ögrenmek istedigim birşey var ben sınıf ögretmenligi 3. sınıf ögrencisiyim toefl almayı düşünüyorum bu yeterlilige sahip oldugumu düşünüyorum.Ben pedogojik formasyonumu tamamladım sınıf ögretmenligi okurken toefli daalırsam mebde ingilizce ögretmenligi yapabilir miyim??Ya da toefl haricinde başka bi dil kursuyla bu iş hallolur mu türkiyede böyle bir dil kursu varsa onun adını da yazarsanız iyi olur yardımcı olan olursa çok sevinirim

7. börtüböcek

börtüböcek New Member

Toefl dil kursu değil, dil sınavıdır bunu belirtmek isterim.

8. burcinturan

burcinturan New Member

tamam arkadaşım toefl dil sınavı ondan haberimiz varheralde de sonuçta toefldan belli bi not alınca sana imzalı kaşeli bi belge veriyolar ileri düzeyde dil yeterliligi var diye ben de onu merak ettim o belgeyle mebde çalışabilir miyim acaba diye.Biliyosunuz meb artık pedogojik formasyonu olmayan kimseyi ögretmen olarak atamıyor sözleşmeli bile atamıyor benim pedagojik formasyonum da var olmaz mı acaba ne düşünüyorsunuz yardımcı olursanız sevinirim:):)

9. börtüböcek

börtüböcek New Member

Hiçbir fikrim yok. Artık ingilizce öğretmeni olarak önlerine gelenleri atadıkları için, şartların ne olacağını tahmin bile edemiyorum.

10. dereli_ataturk

dereli_ataturk New Member

Toefl dil sertifikası uluslararası bir sertifika.MEB te kesinlikle işinize yarar.

Bu Sayfayı Paylaş