Kadın ve yaratılışı

'Sunumlar' forumunda imgelem tarafından 27 Ara 2007 tarihinde açılan konu

1. imgelem

imgelem New Member

Ben çok beğendim.

Ekli dosyalar:

• KADIN.pps
      Dosya Boyutu:
      263 KB
      Gösterim:
      25
  2. asmysf

asmysf New Member

Ynt: Kadın ve yaratılışı

Ben hiç beğenmedim. Kadın düşmanlığımndan değil sunumdaki handikaplardan dolayı.

3. nükleerfizikçi

nükleerfizikçi New Member

Ben de hiç beğenmedim. Çünkü inançlarımıza aykırı. Bizleri yaratan Allah her şeye kadirdir. Onun dinlenmesi çalışması veya bir canlıyı yaratmak için uğraşması gerekmez.

Ayrıca bir bayan olarak anlatılan meziyetlerimizin abartıldığı görüşündeyim.

4. aysee

aysee New Member

HAK veriyorum gerçekten sizin düşüncelerinize:)

5. asmysf

asmysf New Member

Ben de hiç beğenmedim. Çünkü inançlarımıza aykırı. Bizleri yaratan Allah her şeye kadirdir. Onun dinlenmesi çalışması veya bir canlıyı yaratmak için uğraşması gerekmez.

Öğretmenim bende beğenmedim derken sizin dediklerinizi kast etmiştim.

6. nükleerfizikçi

farkındayım hocam...ben sizin yerinize de açmış oldum :)

7. imgelem

imgelem New Member

Bozkurt Güvenç'in "İnsan ve kültür" kitabında kadın ve erkeğin yaratılışı anlatan mit öykü vardır. Öğrenciyken o kadar hoşumuza gitti ki birbirimize ilk o öyküyü gösterdik. Eğer inanç açısından bakarsanız kuşkusuz "Ol" demesi ile yarattığını ben de biliyorum. Ancak burada birşeylere dikkat çekilmek istenmiş. Özellikle doğurduğu çocuğun cinsiyetinden tutunda, pişirdiği yemeğin lezzetine kadar birçok nedenle şiddete uğrayan kadının aslında özel bir insan olduğu vurgulanmak istenmiş.
    Nükleerfizikçi Hocam sunu insanların biribiriyle konuşması şeklinde yazılmış. Sözünü ettiğiniz durum İncil'de yazar ve tepkinizin buna bağlı olduğunu düşünüyorum. Konuya madem din açısından bakıyoruz, sözü edilen altıgün de bizim algıladığımız açıdan altıgün olmadığını birazcık din bilgisine sahip müslümanlar zaten bilir. Ayrıca tanrı kelimesine de hoşgörü ile bakılmaz. Bana bu sunuyu gönderen arkadaşım dindar bir insan. Bence sununun sözlerine farklı bir pencereden bakın. Bir mit öyküsü olduğunu düşünün ve ince nüsanslarına bakın. Yoksa biz de Allah'ı ve yaratma gücünü biliyoruz.
    Sevgiyle kalın.

8. nükleerfizikçi

size kesinlikle katılmıyorum imgelem hocam, dahası benim neleri sakıncalı bulduğum açık. sözünü etmediğim konular üzerine yorum yazmayın. Ve incil denilen acuze kitap beni hiç ama hiç ilgilendirmiyor.

9. intibah

intibah Site Yöneticisi

Sunuma Hristiyan felsefesi hakim. Feministler kadının meziyetlerini de biraz abartmış. Ayrıca ayrımcılık var neden sadece kadın neden erkek yok?

10. imgelem

imgelem New Member

Hocam, neyi sakıncalı bulduğunuzu anladım ve düşüncemi de açıkladım, konuyu saptırdığımı da; aynı konular üzerinde zigzaglar çizmeyi de düşünmüyorum. Sayın İntibah kadın ve erkek ikiz filan değiller. Birinden bahsedince diğerinden de bahsedilecek diye bir kural yok. Ayrıca bu sunu sizleri bu denli rahatsız ettiyse, kendi bakış açımı da anlatamadıysam; kaldırın gitsin. İnançlar tartışmak istediğim en son konu bile değil.
    İyi geceler
    Nergen

11. intibah

intibah Site Yöneticisi

Hocam herkes yorumunu yapmış. İsteyen beğenir isteyen beğenmez. Herkesin bakış açısı aynı olmayabilir. Herkes yoluna devam eder. Burası özgür bir forum. Hakaret içermedikçe herkes görüşlerini ifade edebilir.

12. birzamanlar

birzamanlar New Member

ben çok komik buldum:) bir kadının değeri ancak bu kadar komik bir slaytla anlatılabilirdi.kadın su sızdırıyor:)))))çok yumuşak yaratmışsın vs.tövbe est.

Bu Sayfayı Paylaş