Kalkülüs Dersi

'Fıkralar ve Komik Yazılar' forumunda thares tarafından 11 Tem 2009 tarihinde açılan konu

1. thares

thares New Member

TEBEŞİR

Olay Büyük Üniversitemiz ODTÜ de Geçmiş
    Ders kalkülüs imiş neyse kalkülüs
    Hoca büyük bir şevkle kalkülüs dersinde konusunu anlatıyor. tamamen konuya konsantre olmuş. Ama tebeşirinin ufacık kaldığını fark ediyor. Uyuklayan bir öğrenciye "e hadi çık tebeşir bul yan sınıftan" diyor. Uyuklayan Öğrenci sınıftan çıkıyor. Ama yan sınıf diye aynı amfiye diğer kapıdan giriyor ve yine bizim hocaya "hocam yan sınıftan tebeşir istiyorlar" diyor. Hoca da derse konsantre ya, "ya ben de az önce bi öğrenci gönderdim alsın diye. Bizde de yok" diyor. Öğrencide "tamam hocam dersinizi böldüğüm için özür dilerim" deyip çıkıyor. Sonra diğer kapıdan tekrar sınıfa girip "yokmuş hocam. Aaaaa nasıl yani ya" deyince hoca da öğrenci de durumun farkına varıyorlar sınıfta büyük bir kahkaha kopuyor. İnanılmaz ama gerçek.

Diferansiyel kalkülüs, fonksiyonların girdileri değiştikçe nasıl değiştiklerini konu alan bir matematik alanıdır

Kalkülüs bir matematik terimiymiş demekki ben bu konmu işlenirken uyumuşum​

2. thares

thares New Member

Birini Bana Verir misin

BİRİNİ BANA VERİR MİSİN?
    Bir gün bizim arkadaş sabah kahvaltı etmeden uykulu uykulu evden çıkıp otobüse biniyor.
    Otobüste karnı fena acıkıyor ve kafasından "iki hamburger olsa da yesem" diye geçiriyor.
    O sırada yanındaki kız ona "bir tanesini bana verimisiniz." diyor.
    Bizim eleman afallıyor, "Nasıl olur lan! Bu kız beynimi mi okuyor" diye düşünüp bir daha aklından iki hamburger geçiriyor.
    Kız gülümseyerek "Bir tanesini verir misiniz" deyince eleman dönüp; "Ketçaplı mı olsun?" diyor.
    Kız; "Sen ne salak şeysin. Şunların bir tanesini versene" deyince eleman durumu çakıyor:
    Meğerse bizim arkadaş, otobüsün demirinde olan ve insanların düşmemek için tuttukları tutamaklardan iki tane tutuyormuş.
    Bunu geç de olsa anlamış ama bütün otobüse rezil rüsva olmuş.

3. thares

thares New Member

Vileda Sapı

VİLEDA SAPI
    Körüklü otobüs. Onlara bindiğim zaman ortasında durmak bana büyük bir zevk verir ve yine ortasındayım.
    Şoför direksiyonu çeviriyor ve bende ters istikamette dönüyorum.
    Karşıda bir adam oturuyor, kucağında yeni aldığı Vileda Temizlik Seti. Önünde kovası, içinde de paspası, paspasın uzun sapı yukarıya doğru uzuyor.
    Kendini top model sanan bir bayan karizmatik hareketlerle ileriden yavaş yavaş geliyor, içinden; "Bu otobüsün en güzeli benim" diyor ve bir de ne göreyim: Adamın tuttuğu paspas sapını otobüsün tutma yeri zannedip kavramasın mı!
    Temizlik seti sahibi dahil herkes kıza bakıyor ve kahkahalar patlıyor. Cindy Crawford'ın karizma sıfıra iniyor, seviniyorum.

Ben Olsam Gülmezdim​

4. thares

thares New Member

Yaşlı Teyze

YAŞLI TEYZE

Bostancı minibüslerinden biri. Minibüs bir durakta daha duruyor ve yaşlı sayılabilecek çok şeker bir teyze, minibüse biniyor. Kapısı elle kapatılan minibüsün kapısını kapatıyor ama kapı kapanmıyor.
    Şöför, "Teyzecim biraz daha hızlı çek" diyor. Teyze tekrar yükleniyor kapıya, yine kapanmıyor. "Teyze biraz daha kuvvetli. Şöyle iyice çek." diyor şoför. Kadın hızlıca çekiyor, yine kapanmıyor kapı.
    Sonra şoför, "Teyze. Kuvvetli kuvvetli... Şöyle kolundan tut kapının, iyice bir çek." diyor. Kadın kapıyı bir kere daha şöyle kuvvetlice çekiyor...
    Kapının camı kırılıyor.
    Yaşlı teyze minibüs şoförüne dönüyor ve "Kusura bakmayın. Çok özür dilerim. Çok utandım." filan diyor. Şoför abim se, "Ne özürü be!! Zittin kapıyı da pencereyi de, otur yerine." diyor.
    Tabi minibüste herkes şaşkın bakıp kalıyor.

Ben o minibüste olsaydım şoföre gerekli cevabı verirdim ​

5. thares

thares New Member

Ynt: Kalkülüs Dersi

Müsait Bir Yerde...
    Olayımız Sarıyer Taksim minibüslerinde geçmekte...
    Kravatlı, düzgün giyimli bir adam inmek için ayağa kalkar:
    - Şoför bey. Mükemmel bir yerde inebilir miyim? (Herkes gülmeye başlar)
    Minibüs sağa yanaşır.
    Şoför:
    - Tabi buyrun. Size layık değil ama... (Bu sefer ortalıkta kahkahalar inlemektedir)

6. thares

thares New Member

DÖNEN RESTORAN

Geçenlerde arkadaşlarla arabayla Büyük Çekmece'ye doğru gidiyoruz.
    Yolda yapılan bir kule var; o yöne giden bilir; Anten kulesiymiş.
    Tepesinde de döner restoran olacakmış.
    Belli saatlerde dönecek falan.
    Arkadaşlardan biri sordu, bu ne yav? diye.
    Anlattık. Tepesinde döner restoran olacak, dediğimiz anda şaşkın şaşkın yapıştırdı:
    Onun tepesinde döner yediğimi düşünemiyorum bile...

7. thares

thares New Member

Jackson FM

Bizim pek parlak olmayan bir arkadaş var, sağ olsun bizi de çok güldürür.
    Geçen gün oturuyoruz, abla da walkman dinliyor.
    Walkman de başka bir abimizin.
    Bir saat kadar birşeyler dinledikten sonra abla abimize soruyor: "Bugün Michael Jackson'ın doğum günü mü?
    Bütün radyolar Michael çalıyor." Bunun üzerine abimiz walkmandan Michael kasetini çıkarınca hepimiz iptal oluyoruz.

Bu Sayfayı Paylaş