Nasıl izin alınır yardımcı olur musunuz?

'Yardım Bölümü' forumunda realcriminal tarafından 31 Eki 2007 tarihinde açılan konu

1. realcriminal

realcriminal New Member

merhaba arkadaşlar. belki açtığım konu bunca önemli konu arasında sırıtabilir ama napayım bu bilgiye ihtiyacım var. Kusura bakmayın artık. Ben bu yıl ilk atama olarak atandım ve bu tip bilgilerde eksiğim. Sorum şu: Nişanlım lüleburgaz'da şu anda ve ben onu çok özledim. yanına gitmem gerek. okuldan nasıl izin alacağımı ya da nerden ve nasıl izin alacağımı bilmiyorum. il milli eğitimden mi izin alacağım ve izin almaya gittiğimde bana ne soruyorlar? herhalde neden aldığımı soracaklardır. bişeyler uydurmam mı gerekiyor? çünkü nişanlımın yanına gitmek istiyorum. kaç gün izin verirler ki? Tekrar özür diliyorum sizden. sizin için saçma bir konu olabilir ama benim için çok önemli bir konu. ilgilenirseniz teşekkür ederim...

2. teachgirl_34

teachgirl_34 New Member

Ynt: Nasıl izin alınır yardımcı olur musunuz?

arkadaşım ya doktora gider ona bunları anlatıp ikna edip raporunu alırsın.ama bu arada şehir dışına çıkman için raporunun izne dönüştürülmesi gerekiyor.buda milli eğitim kanalıyla olabilir ki(ya da idareye şehir dışına çıkacağınıza dair dilekçe bırakırsınız) hiç o işe girmeyin.kaçak olarak gidip gelin.sağ salim gelirseniz sorun yoktur.ama yolda başınıza allah korusun bir kaza bela gelirse memuriyetten mem edilirsiniz.yada mazeret izni alırsınız okula dilekçe yazarsınız dilekçenizi milli eğitimin onaylaması gerekir.tabi sizin mazeretiniz geçerli olmadığı için geçerli bir sebep bulmanız lazım.sebepleri de sayayım mı?

3. ayşe6666

ayşe6666 New Member

Merabalar. Meslekte yeni olanlar için bundan daha doğal bir soru olamaz. Bence rapor almak hiç sağlıklı değil. Bir kere doktor fırçalayabilir. Hem memleket dışında bir sorun olursa herkesin gözünde tam bir yalancı konumunda olursun. Gerçekten hasta değilmiş diye söyleyip dururlar. İl dışına gitmede en mantıklısı milli eğitimden mazeret izni almak. Ne için diye mutlaka sorarlar bir yakınım (özellikle birinci derece akrabalardan) çok hasta acil çağırdılar gitmem gerek dersin. İl dışı izin alıp gittiğin için kendinde daha az sıkılırsın .Ayrıca bir olay olsa bile 'az yalancı ' konumuna düşersin.Yani her halukarda bir risk var.

4. nükleerfizikçi

nükleerfizikçi New Member

Görev yerinizi terketmeyin arkdaşım , yalan çıkmaz sokaktır. Her ne kadar günümüzde alıp başını gitmiş olsa bile.

Bu Sayfayı Paylaş