OKUL ÖNCESİNE 10BİN ATAMA DAHA

'Okul Öncesi' forumunda öyküm_benim tarafından 17 Eyl 2009 tarihinde açılan konu

 1. öyküm_benim

  öyküm_benim New Member

  OKUL ÖNCESİ 10BİN ATAMA
  17 Eylül 2009 Perşembe 11:22MALİYE'NİN ONAY VERİLMESİ BEKLENİLMEKTE .
  NEDEN RESMİ AÇIKLAMA YAPILMIYOR
  Okul öncesi mezun arkadaşlarımıza müjde:İL MEM'LERDE Aldığımız bilgiye istaneden 10bin okul öncesi ataması yapılacak. İhtiyaçdan dolayı Kasım ataması dışında ek atama olarak bilgi verilmekte tabi bu atama maliyenin onay vermesi gerekmekte. Şuan Maliye bakanlığıyla görüşülmektedir.En yakın zamanda açıklama beklenmekte gelişmeleri burdan takip edebilirisiniz.saygılarımla

  Memuruz.net ÖZEL HABER
   
 2. öyküm_benim

  öyküm_benim New Member

  Ynt: OKUL ÖNCESİNE 10BİN ATAMA DAHA


  C.
  FETHİYE KAYMAKAMLIĞI
  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

  Sayı : B.08.4.MEM.4.48.04.00.04.230/8166 09/09/2009
  Konu : Usta Öğretici Görevlendirilmesi.
  ...................................................................................... MÜDÜRLÜĞÜNE

  Okul Öncesi öğretmeni ihtiyacı olan okulların öğretmen ataması yada ücretli öğretmen görevlendirilmesi Bakanlığın 2009/2 Öğretmenlik için Başvuru ve Atama Kılavuzunun belirtilen atama takvimi doğrultusunda okulların Eğitim Öğretime başlayacağı 14 Eylül 2009 tarihine kadar tamamlanamayacağından öğrencilerin mağdur olmaması için okul müdürlüklerince gerekli tedbirlerin alınarak okullarında seminer çalışması yapan sınıf öğretmenlerinden görevlendirme yapılması ve öğrencilerin ilk hafta çalışmalarını sürdürmeleri sağlanması hususunda ; İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 09 Temmuz 2009 tarih ve 19121 sayılı yazıları ile bildirilmiştir.

  Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.


  Metin DELİBAŞ
  Müdür a.
  Şube Müdürü
  28/04/2009 Şef : A.SARI.  DAĞITIM :
  İlgili Okul Müdürlüklerine
   
 3. öyküm_benim

  öyküm_benim New Member

  Ynt: OKUL ÖNCESİNE 10BİN ATAMA DAHA

  Öğretmen adaylarına sevindirici haber
  Danıştay'ın 'usta öğreticilerin' anaokullarında derse giremeyeceğine yönelik kararının ardından zor durumda kalan Milli Eğitim Bakanlığı'na sevindirici haber Maliye'den geldi.
  Yazı Boyutu 10 12 14 16

  Milli Eğitim'in başvurusunu değerlendiren Maliye Bakanlığı, okul öncesi eğitim için '10 bin sözleşmeli öğretmenlik kadrosu' verdi. Bakanlık karardan sonra illerden, atanacak öğretmenlerin okullarının belirlenmesini istedi. Sözleşmeli kadroya 'okulöncesi öğretmenliği bölümü' mezunları başvurabilecek ve 40 yaş sınırı aranacak. Danıştay'ın usta öğreticilik sistemini kaldıran kararı üzerine bakanlık, 31 Ağustos ile 11 Eylül tarihleri arasında 17 bin usta öğreticilik için alınan başvuruları iptal etmişti. Milli Eğitim, Maliye'den 17 bin kadro talebinde bulunmuştu. İki bakanlığın bürokratlarının yürüttüğü çalışma sonrasında bütçe imkanları gerekçe gösterilerek 10 bin kadroya vize çıktı. Bakanlığın bir-iki gün içinde başvuruları almaya başlaması bekleniyor. Atamaların ise başvuruların tamamlandığı günün ertesinde yapılacağı ifade ediliyor.

  Sözleşmeli kadroya sadece 'okulöncesi öğretmenliği bölümü' mezunları başvurabilecek ve 40 yaş sınırı aranacak. Bu durumda okulöncesi öğretmenliği mezunu olup da 8-10 yıldır usta öğreticilik yapanlar 40 yaşını geçtiği için başvuru imkanından mahrum kalacak. Önümüzdeki yıl 32 ilde zorunlu okul öncesi eğitim uygulamasına geçileceği için bu alanda ciddi bir öğretmen açığı bulunuyor. 10 bin sözleşmeli kadro okulöncesine yetmeyeceği için anaokullarına 'ücretli okulöncesi öğretmeni' görevlendirilecek. Ücretli öğretmenler, usta öğreticilerin bazı imkanlarından yararlanamayacak ve daha az ücret alacak. 14 Eylül'de yapılan 15 bin 800 öğretmen atamasında da en fazla kontenjan okulöncesine ayrılmış, 1.319 kadrolu, 3.959 sözleşmeli olmak üzere 5 bin 278 okulöncesi öğretmeni atanmıştı. Atamada okulöncesinin taban puanı kadroluda 72, sözleşmelide 65,4 olarak gerçekleşmişti. 14 Eylül'deki atamalardan önce okulöncesi branşında bakanlığın 22 bine yakın öğretmen ihtiyacı olduğu, son iki yılın KPSS'sine okulöncesinden başvuran aday sayısının 22 binden fazla olduğu ifade ediliyordu.

  Öte yandan diğer branşlardan öğretmenlik bekleyen adaylar, alınan kadronun sadece bir branş için kullanılacak olmasını 'haksızlık' olarak değerlendirdi. 14 Eylül'deki atamada da okulöncesine 5-6 kat fazla kontenjan kullanıldığını hatırlatan öğretmen adayları, "Bakanlığın sınıf, matematik, Türkçe ve beden eğitimi öğretmenine ihtiyacı yok mu?" diye sordu.

  18.09.2009 06:04:02
  Samanyolu haber
   

Bu Sayfayı Paylaş