Organların Konuşması...

'Dini Konular' forumunda badem tarafından 18 May 2008 tarihinde açılan konu

 1. badem

  badem Guest

  OrganLar da Konuşur..

  -Artık dayanamıyorum,dedi göz.Günde altı-yedi saat TV seyrediyor.TVden gelen radyasyon retina tabakamdaki koni hücrelerini mahvetti.Ya kirpiklerim,yıkanmadığından mikroplarla doldu,arpacık hastalığına teslim oldum. Kulak lafa girdi:

  -Ya ben?Şehrin gürültüsü yetmiyormuş gibi 100 desibelin üzerindeki metalik gıcırtılarla titreşmekten genç yaşta ihtiyarladım.Oysa zarım,orta kulak kemikçiklerim ve korti organım 20-60 desibele ayarlı.Direnecek gücüm kalmadı.

  Kısık kısık öksürükler arasında akciğerlerin hormurtusu duyuldu:
  -Bir de bana sorun arkadaşlar halimi.Sahibimiz günde 2 paket sigara içiyor.İncecik nazik zarlarla yapılmış alveollerim,soba borusu gibi simsiyah kurumlarla kaplandı.Nefes alamıyorum,boğulmak üzereyim.Yanık kokuları sala sala deri geldi:

  -Ah kardeşim,ya benim derdim.Güzellik uğruna her yaz kızgın güneşlerin altında saatlerce kavruluyorum,neredeyse kansere yakalanacağım. Dil söylenmeye başladı:

  -Yedikleri,içtikleri şeyleri hiç sormayın.En asitli koladan,bin bir çeşit alkollü içkiye kadar beni mahvedecek ve sizleri de öldürecek ne varsa içiyor.Üstelik abur-cubur yiyip komşum dişleri de fırçalamıyor bile.Bakteri yuvasına döndük.Kokuyoruz.
  Kaşına kaşına ayaklar lafa girdi:

  -Bütün gün üzerimde şişman birini taşımak ne demek,bana sorun.Üstelik tırnaklarım yıkanmadığından pislik ve mikrop dolu.Mantar hastalığı çekiyorum.Kaşınmaktan yara bere içinde kaldım.Yeter artık.
  Beyin konuşmalara katıldı:

  -Tefekkür için,Yaratanı (c.c.) bulmak,tanımak için,Onun rahmetini,şefkatini,güzelliğini ve diğer isimlerini,kâinatta harf harf söküp okumak için yaratılmıştım.Sizler de bana bu konuda yardımcı olacaktınız.Oysa ki yalana,düzenbazlığa,kurnazlıklarla haram yollarda menfaat peşinde koşmaya harcandım.Hakkımı istiyorum.
  En sonunda kalp,manevi boyutuyla birlikte,ağır ağır adımlarla yanlarına geldi:

  -Hepiniz haklısınız.Ama bir de beni dinleyin.Ben manevi yönümle,sonsuza kanatlanıp uçmak için yaratıldım.Rabbimize aşık olmak için varım.Bunun için kainatı,Yaratandan dolayı her şeyiyle sevebilecek kapasitedeyim.Yaratana kul olma makamının başında ben gelirim.Ben bir çekirdeğim.Büyüyüp kocaman bir ağaç olabilirdim ki o ağacın kökü iman,gövdesi sevgi,meyvesi Yaratana kul olmaktır.Bir de şu halime bakın.Mala,mülke,cismani zevklere harcadım.Kula kul oldum.Yalancı sevdaların peşinde perişan oldum.Maddi boyutumda ise,yanlış beslenme,sigara ve tembellik yüzünden koroner damarlarım tıkandı,artık yaşamak istemiyorum.
  Bütün organlar ayaklanmıştı,sesleri giderek yükseliyordu ki pürtelaş önsezi koşarak geldi.

  Arkadaşlar,koca bir kainat dolusu kızgın kalabalık buraya doğru geliyor.Aralarında kimler yok ki?Etini,sütünü veren koyundan,bir kilo bal için on binlerce çiçek dolaşan arıya,fotosentezle çamurlu bir suyu kimyevi işlemlerden geçirip elma,incir üzüm yapan ağaçlara,bir lamba gibi hiç durmadan yanarak dünyayı aydınlatan güneşe kadar,karıncadan yıldızlara bütün varlıklar bir ordu gibi buraya geliyorlar.Kızgın ve öfkeli,haklarını almak için geliyorlar.Bize katılacaklarmış.
  Bu haber üzerine bütün organlar sahiplerini Rablerine (c.c.) şikayete karar vermişti ki yollarını gözleri yaşlarla dolu ümit kesiverdi.
  -Durun kardeşlerim.Biraz daha sabredelim.Şikayetimizi geleceği kesin olan Ahiret gününe saklayalım.Belki bu süre içinde sahibimiz pişman olur,kul olduğunu hatırlar,Müslümanca yaşayıp tövbe eder
   
 2. dilek.58

  dilek.58 New Member

  Ynt: Organların Konuşması...

  teşekkürler arkadaşım gerçkten guzel bı paylaşımdı.
   

Bu Sayfayı Paylaş