ORİGAMİİİİ ile ilgili adım adım hareketli etkinlik programı ve siteler

'Sanat Etkinlikleri' forumunda ayla_17 tarafından 13 Ara 2007 tarihinde açılan konu

1. ayla_17

ayla_17 New Member

VERECEĞİM SİTELERDEN GİRİŞ YAPARAK BİR ÇOK ORİGAMİ ÖRNEĞİ ELDE EDEBİLİRSİNİZ
    http://origamidunyasi.com/
    http://www.origami-club.com/en/
    KOLAY GELSİN
    UMARIM BEĞENİR VE BİŞEYLER YAZARSINIZ :)

2. simeranya51

simeranya51 New Member

Ynt: ORİGAMİİİİ ÖRNEKLERİ BURADA

Gayet güzel,Bilgine sağlık...oriGami deyince aklıma geldi de...tek eşliliğe ne deniyordu...Bilen söylesin......

3. simeranya51

simeranya51 New Member

Ynt: ORİGAMİİİİ ÖRNEKLERİ BURADA

neyse buldum..monogami imiş

4. imgelem

imgelem New Member

Ynt: ORİGAMİİİİ ile ilgili adım adım hareketli etkinlik programı ve siteler

Merhaba;
    Lisede öğrenciyken branş öğretmenimizin iki adet kalın origami kitabı vardı. Kitaplarının kıymetli olması doğaldı ama o kitaplarından faydalanmamıza izin vermezdi. Birgün o kitapları incelerken yakalandık. Öğretmenimiz o iki kitabı neredeyse yüzümüze fırlatıp; "Zeka seviyenizi görelim." dedi. Aslında anlayamayacağımızı düşünmüştü. Haksız değildi. Çünkü origami hakkında bildiğimiz tek şey kayık ve şapka yapmakla sınırlıydı. Üstelik kitaplar ingilizceydi.
    Öğretmenizin davranışı öyle zorumuza gitti ki; kitaplardaki şekilleri uzun uzun inceledik önce. Çözmeye başladığımızda sevinçle çığlık attık. Adım adım ilerledik. Birçok şekli çıkardık. Bir sonraki derste "Görelim boyunuzun ölçüsünü" dedi. Biz kendimizden emin yaptıklarımızı getirdiğimizde "Yeter bu kadar yaptığınız" diyerek kitapları elimizden aldı. O günlerde bırakın bilgisayarı televizyon bile yoktu. O kadar zengin origami kaynağını bugüne kadar görmemiştim. Linkini koyduğunuz siteleri ziyaret ederken o günlere döndüm. Gerçekten çok güzel. Yürekten teşekkür ediyorum.
    Ha unutmadan öğrencilerim tüm kaynaklarımdan yararlandılar. Ben hala o iki kitaba ne olduğunu düşünüyorum. :)
    Sevgiyle kalın.
    İmgelem

5. ayla_17

ayla_17 New Member

Ynt: ORİGAMİİİİ ile ilgili adım adım hareketli etkinlik programı ve siteler

rica ederim herkese faydalı olup sizede bişeyler yaşattıysam eskilerden ne mutlu bana :)

Bu Sayfayı Paylaş